تبلیغات
کارآفرینی و پولسازی

کارآفرینی و پولسازی
4poolsazi.mihanblog.com 
نویسندگان

آیا ایده‌ای برای تولید محصول و یا ارائه خدماتی جدید دارید؟ آیا علاقمند به آغاز یک کسب و کار شخصی هستید؟ هر محصول یا خدماتی که امروزه از آنها استفاده می کنیم و توسط انسان معرفی شده‌اند، در ابتدا با یک ایده آغاز شده‌اند. اما یک جرقه فکری نامشهود که به واقعیت مبدل شده، حاصل تلاش فرد یا گروهی از افراد با استفاده از روشی هدفمند و هماهنگ بوده است. در حقیقت، پشت پرده موفقیت این ایده‌ها، طرح‌های مکتوب و سازماندهی شده قرار داشته‌اند.

طرح کسب و کار در گام نخست اساس و بنیان فعالیت‌های کاری را تشکیل داده و مسیر دستیابی به موفقیت را ترسیم می کند. سپس، این طرح با انگیزه و اشتیاق کارآفرین برای به نتیجه رسیدن آن ترکیب شده و در نهایت مسیر موفقیت را هموار می کند.

آغاز کسب و کار جدید بدون طرح کسب و کار مکتوب و جامع همانند در اختیار داشتن قایقی بدون پارو برای حرکت، نقشه برای مشخص کردن مسیر و قطب نما برای تعیین جهت است. بی تردید، هدف نهایی هر کسب و کاری دستیابی به موفقیت است، اما بدون ابزار و امکانات لازم چگونه می توان در این مسیر گام برداشت؟ آیا قصد دارید به جریان‌های غالب بازار اجازه دهید تا کسب و کار شما را به هر مسیر و در هر جهتی هدایت کنند؟ حتی اگر این کار را انجام دهید آیا توانایی مقابله با جریان‌های مخالف و تامین امنیت کسب و کار خود را تا زمان رسیدن به مقصد نهایی خواهید داشت؟

بر همین اساس، در اختیار داشتن طرح کسب و کار جامع برای حرکت موفقیت آمیز ضروری است. طرح کسب و کار در گام نخست این امکان را فراهم می کند تا به خوبی درباره جزئیات فعالیت خود فکر کرده و با بررسی موانع احتمالی پیش رو، درصد خطا را محدود کنید. اکثر کارآفرینان ایده‌های بزرگی در سر داشته، اما طرح‌های سازماندهی شده اندکی را در اختیار دارند. بی تردید، هر کسب و کار نوپایی از سطح آشفتگی مرتبط با آغاز فعالیتی جدید برخوردار بوده، اما طرح کسب و کار می تواند تا حدود زیادی این آشفتگی را محدود کند.

نوشتن و تنظیم طرح کسب و کار آسان نیست. طرح کسب و کار باید بر اساس تجزیه و تحلیل‌های منطقی و با نگاهی واقع بینانه و دقیق به حقایق مرتبط با حوزه و پروژه کسب و کار شکل بگیرد. هیچ جایی برای حدس و گمان در تنظیم طرح کسب و کار وجود ندارد و باید عواملی مانند داده‌های واقعی، آمار، جریان‌های بازار و رفتار خریداران در نظر گرفته شوند. از این رو، باید در مورد چیزهای مختلفی پژوهش و اندیشه شود.

نکته جالب توجه دیگر درباره نوشتن طرح کسب و کار، پیاده کردن ایده‌ای نامشهود و در ذهن شما به شکلی ملموس و قابل درک برای دیگران است. در حقیقت، نوشتن طرح کسب و کار، کارآفرین را یک گام دیگر به واقعیت بخشی ایده و پروژه مورد نظر خود نزدیک می کند.

حدود 80 درصد از کسب و کارهای جدید طی یک یا دو سال ابتدایی آغاز فعالیتشان با شکست مواجه می شوند. عوامل و دلایل بسیاری در این زمینه دخیل بوده، اما دلیل اصلی ناتوانی کارآفرینان در تنظیم طرح کسب و کار و ارائه برآوردهای غیر واقعی نسبت به درآمدها و هزینه‌ها است. در نتیجه، پیش از آنکه کسب و کار خود را آغاز کنید باید امکانات، مسیر و جهت درست را برای آن انتخاب کرده باشید.
طبقه بندی: کسب و کار،
برچسب ها: "طرح"؛ سکان هدایت کسب و کار،
[ پنجشنبه 16 خرداد 1392 ] [ 02:03 ق.ظ ] [ سید علیرضا ]
نظرات
.: Weblog Themes By Mihan Skin :.

درباره وبلاگ

سلام از اینکه در این وبلاگ هستین بی نهایت خوشحالم و امیدوارم این وبلاگ بتونه بهتون کمک کنه . اگه لطف کنین و نظرتون رو بگین خیلی خوشحال می شم.
مدیر وبلاگ : علیرضا
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :