تبلیغات
کارآفرینی و پولسازی

کارآفرینی و پولسازی
4poolsazi.mihanblog.com 
نویسندگان
مقدمه

مجموعه زنجیره ای آیس پک به لطف الهی در ایران تشکیل گردید و در زمانی کوتاه توانست ره بسیار دشواری را طی کند و با توجه به نیاز مبرم آحاد جامعه مبنی بر جلوگیری از بیکاری و فقر جوانان و اشتغال زایی جهت جلو گیری از از گرایش به فساد و معضلات اجتماعی ، اینجانب تصمیم گرفتم در عرصه اقتصادی کشور عزیزم وارد عمل شوم و بتوانم به سهم خود قدمی هر چند نا چیز برای رفع کلیه معضلات اجتماعی – اقتصادی کشورم بر دارم و همچنین این مجموعه به عنوان اولین سیستم حرفه ای مواد غذایی زنجیره ای بین المللی ایرانی وارد عرصه رقابت جهانی گردد . امروزه رقابت بسیار سنگینی در امر صادرات وجود دارد و بر این اساس بسیاری از کشور های قدرتمند دنیا با ایجاد مجموعه های زنجیره ای بسیار قوی صادرات کشور خود را آسان نموده اند ، با این روش که به جای صادر کردن محصول ، سیستم زنجیره ای خود را صادر می کنند و به دنبال آن کلیه محصولات را وارد زنجیره خود و از این طریق موفق به صادرات می شوند و با توجه به اینکه ایران تا کنون از این روش بهره نبرده بود ، به لطف الهی آیس پک توانست از طریق یک زنجیره قوی موفق به رقابت و صادرات محصولات ایرانی گردد.


در سال 1357 در تهران به دنیا آمدم. پدرم شغل آزاد دارد و مادرم خانه‌دار است. از دوران نوجوانی علاقه زیادی به کسب درآمد فراوان داشتم به طوری که دور از چشم خانواده رو‌به‌روی مدرسه محله بساط پهن می‌کردم و کیک و نوشابه می‌فروختم.

مخالفت خانواده به آنجا رسید که یک روز هنگام کار، با دیدن خانواده، فرار را بر قرار ترجیح دادم.
در سال 1357 دوران دبیرستان را در مدرسه موسی‌بن‌جعفر (ع)تهران به پایان رساندم. همان سال در رشته عمران وارد دانشگاه شدم، اما بعدها به دلیل مشغله فراوان پس از اتمام 110 واحد درسی ترک تحصیل کردم و مدرک فوق‌دیپلم گرفتم.
داستان کسب‌وکار من از آنجا شروع شد که در اوایل سال 1376 با کمک خانواده یک دستگاه پیکان به مبلغ دومیلیون تومان خریدم و یک روز در میان با یکی از دوستانم با آن کار می‌کردم.
پس از مدتی به دلیل علاقه زیاد به فروش مواد غذایی با فروش پیکان و همکاری شوهرخاله‌ام و مقداری قرض، کنج‌برگر را در پاساژ گلستان راه انداختم. اما به دلیل مشکلات مالی فراوان بعد از یک سال، با بدهی دومیلیون تومانی مجبور به کنار گذاشتن این کار شدم. لذا به فکر راه‌اندازی کسب و کاری با هزینه کمتر افتادم.
از آنجا که از دوران دبیرستان علاقه زیادی به خوردن ساندویچ داشتم و می‌دانستم بچه‌ها نیز از خوردن ساندویچ در مدرسه لذت می‌برند.
پس از مذاکره با مدیران سه مدرسه توانستم بوفه‌ای را برای مدت یک سال تحصیلی اجاره کنم و با سرمایه بسیار اندک، سه یخچال دست دوم و کهنه و با مبلغ صدوپنجاه هزار تومان، بوفه این مدرسه‌ها را راه‌اندازی کردم. این کار درآمد خوبی داشت. در تابستان به دلیل تعطیلی مدارس به دنبال کار دیگری بودم.
یک روز پدرم به دلیل تعویض لوازم اداری محل کار خود از من خواست تا لوازم فرسوده را بفروشم، من هم در مدت کوتاهی با قیمت مناسب موفق به فروش آنها شدم. وقتی دیدم درآمد خوبی از این راه می‌شود به دست آورد به خرید و فروش لوازم دست دوم روی آوردم به طوری که از طریق آگهی‌های روزنامه لوازم دست دوم خریداری کرده و در طبقه دوم خانه رنگ می‌کردم و پس از آن وارد بازار می‌کردم.
با شروع این کار، بوفه مدارس را تعطیل کردم و طرح ساخت میز تحریر را با پدرم در میان گذاشتن و با تکیه بر تجربه‌های پیشین در زمینه فروش میز تحریر پیشرفت زیادی را در این کار پشت سر نهادم.
تا آنجا که مرکز میزهای کامپیوتر رادر خیابان ولیعصر با همکاری یک شریک راه انداختم در ظرف مدت کوتاهی 2 شعب از مرکز میزهای کامپیوتری را ایجاد کردم اما به دلیل بی‌تجربگی و عجله داشتن برای پیشرفت در اثر سهل‌انگاری در برخورد با شریکم دچار مشکل شده و ورشکست شدم.
از آنجا بود که تنها راه پرداختن دیون خود را در پرورش یک فکر خلاقانه و کسب و کاری جدید دیدم که ایده «سوپر خونه سرویس» به ذهنم خطور کرد که مواد غذایی را به شهروندان می‌رساند.
اینجا بود که تصمیم گرفتم برای جلب نظر تولید کنندگان محصولات مختلف برای پخش محصولات آنها به درب منازل در روزنامه آگهی بدهم.
به دلیل نداشتن زمان کافی برای پرداختن بدهی‌ها این کار را رها کردم و به فکر راه انداختن کاری دیگر افتادم همیشه با خودم می گفتم کاری می‌تواند موفق شود که ایده‌ای نو در برداشته باشد.
از دوران کودکی بستنی‌ها را با هم زدن رقیق می کردم و با موز یا اسمارتیز هم می‌زدم و می‌خوردم خیلی از این کار لذت می‌بردم.
تصمیم گرفتم این کار را در مقیاس بزرگ عملی کنم. با تکیه بر تجارب کار قبلی که محصولات مختلف برای توزیع به من پیشنهاد می‌شد به این فکر افتادم که یک بستنی متفاوت برای مردم عرضه کنم.
فکر متفاوت بودن از ذهنم بیرون نمی‌رفت. تصمیم گرفتم بستنی بسازم رقیق‌تر، حاوی میوه که با بسته‌بندی کردن آن از طریق نی‌ بشود آن را نوشید.پس از شکل‌گیری این ایده در ذهنم نمونه‌های اولیه آن را آماده کردم و برای امتحان به اعضای فامیل و آشنایان دادم.
ایده با استقبال خوبی روبه‌رو شد. تصمیم گرفتم ایده خود را عملی کنم. پس از جست‌وجوی فراوان توانستم دستگاه بسته‌بندی کننده لیوان و نی مخصوص که بتواند بستنی در آن جریان یابد را یافته و آماده راه‌اندازی اولین شعبه آیس پک شدم.
از همان روز نخست چشم‌انداز جهانی شدن محصول را در ذهنم می‌پروراندم به همین منظور روی تابلوی اولین مغازه خود نوشتم آیس پک شعبه مرکزی و بعد از سنجش توان بالقوه بازار در مکان‌های دیگر شعبات دوم و سوم و ... را راه‌اندازی کردم تا آنجا که هم‌اکنون بالغ بر 120 شعبه در ایران و 10 شعبه در کویت، مالزی، دبی و هند در حال فعالیت می‌باشد.
در حال حاضر 1200 نفر به طور مستقیم در شعبات آیس پک مشغول فعالیت هستند و حدود 5000 نفر نیز مشغول فعالیت‌های ستادی، تامین مواد اولیه و توزیع آن می‌باشد.
آقای بختیاری مدیر دبیرستان موسی ابن‌جعفر (ع) تهران و آقای تجردی را تاثیرگذار در پیشرفت خود می‌داند.تشکیل گروه آموزشی برای آموزش فروشندگان و پرسنل آیس پک از دیگر کارهای مهمی است که در این شرکت صورت می‌پذیرد.
آقای بختیاری حفظ حقوق مالکیت معنوی برای نام تجاری و محصول خود را مهم‌ترین مشکل و چالش پیش روی فعالیت‌های شرکت می‌داند.ایشان امیدوار است به واسطه محصول جهانی خود توانایی‌های ایران و ایرانی را به همه جهانیان اثبات کند.


مجموعه زنجیره‌ای آیس‌پک چیست؟
فروشگاه های زنجیره ای صد در صد ایرانی می باشد که داخل آن کلیه محصولات غذایی با روش های بهداشتی و نوین روز دنیا به مردم ارائه میگردد .

علت انتخاب اسم آیس‌پک چیست؟

با توجه به اینکه آیس پک از بدو تشکیل هدف صادراتی داشته و با توجه به اینکه در عرصه بین المللی جهت صادرات نیاز به یک اسم قوی و بین المللی می باشد لذا تصمیم بر آن شد که از ابتدا یک اسم بین المللی و دارای مفهوم و قابل رقابت با اسم های سیستم های زنجیره ای معروف دنیا انتخاب گردد.

وضعیت قبلی
آیس پک در شروع کار از یک فروشگاه در نیاوران شروع به کار کرد و با توجه به کیفیت بالای محصولات و طعم های ابتکاری و خلاقیت سیستم با استقبال فراوان کلیه قشر های جامعه رو به رو شد .

وضعیت فعلی
این مجموعه به لطف الهی کمتر از دو سال (۷۲۰ روز) توانسته ۱۳۰ فروشگاه در داخل و خارج از ایران (۱۱۸ شعبه در ایران و ۴ شعبه در امارات و ۸ شعبه در در کشورهای هندوستان ، مالزی ، تایلند ، سنگاپور ،ونزوئلا ، سوریه ، انگلستان و کویت) دایر نماید که بیش از ۱۷۰۰ فرصت شغلی مستقیم و بیش از ۵۰۰۰ فرصت شغلی غیر مستقیم در این شعبات مشغول به کار هستند.


طبقه بندی: کارآفرینان ایرانی،
برچسب ها: بیوگرافی بابک بختیاری،
[ چهارشنبه 15 خرداد 1392 ] [ 01:08 ق.ظ ] [ سید علیرضا ]
نظرات
.: Weblog Themes By Mihan Skin :.

درباره وبلاگ

سلام از اینکه در این وبلاگ هستین بی نهایت خوشحالم و امیدوارم این وبلاگ بتونه بهتون کمک کنه . اگه لطف کنین و نظرتون رو بگین خیلی خوشحال می شم.
مدیر وبلاگ : علیرضا
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :