تبلیغات
کارآفرینی و پولسازی

کارآفرینی و پولسازی
4poolsazi.mihanblog.com 
نویسندگان

امروز زیر فشار تغییرات پرشتاب, گذشته و آینده در یك سازمان خلاصه شده اند. آینده به حال تبدیل شده است, پس آینده را امروز باید به خدمت در آورید.در دنیایی زندگی می كنیم كه اطلاعات با سرعت نور به هر جایی فرستاده می شود. می توانید در كمتر از 24 ساعت به هر نقطه از كره زمین سفر كنید. معنایش این است كه زمان فشرده شده است. باید به خود بیاییم, پرواز كنیم یا پرواز كردن را بیاموزیم.

برخی ها, راه انجام كارها را بهتر می دانند آموزش ببینیم, تقلید كنیم, تماشا كنیم, امتحان كنیم, فقط بیاموزیم. مقاومت در برابر تغییر گمراهی است، با خود دشمنی می كنیم, چون زندگی, گلوله های شلیک شده به طرف ماست و زندگی سپر است از فرصت ها برای ما. حتی تهدیدها را هم می توان به فرصت ها تبدیل نمود.

گمان می كنم, موضوع روشن شد. كارآفرین كیست كه هوشمندانه تهدیدها را به فرصت ها تبدیل می كند. او می داند كه با رشد فردی و سازگاری بیدرنگ و مداوم با تحول, فرصت ها را از دست نباید بدهد. زمان ارزشمند را از دست نمی دهد, چون نخستین شلیك آخرین آن است, تكرار نمی شود.او گام های كوتاه بر نمی دارد. اگر امروز گام های كوتاه بردارد, فردا باید سریع تر بدود.

او می داند زندگی جهانی در انتظار كسی نمی ماند. مهارت هایی كه سال پیش باعث موفقیت او شده است, امروز دیگر بدرد نمی خورد.

كارآفرین می داند, همه انسان ها در هر صورتی, خواه و نا خواه در چنگ بازار هستند و باید در جهت تقاضای مردم و بازار و نیاز آنها رشد نماید. بنا بر این به ابزارهای نو, به فكر نو خود را مجهز می كند.او چیزهای مهم را فدای چیزهای بی اهمیت نمی كند. خلاق است, نوآور است و ریسك پذیر است. او می داند در گذشته سازمان ها در پی رقابت ها بودند و ‌در آینده سازمان ها در پی برتری در همكاری خواهند بود.

كارآفرین می داند كه امروزه عمر مدل قدیمی مدیریت (تفكر در بخش بالای سازمان و عملكرد در بخش پایین سازمان) به سر آمده است. دیگر زمان مدیریت نمودن به روش دیوان سالاری و قدرت طلبانه به سر آمده است. امروزه با استفاده از تفكر هوشمند, مشاركت انسان ها در اداره امور, مدیریت صورت می گیرد.كارآفرینان در آینده زندگی می كنند, علاقه به تغییر دارند و همیشه خلق می كنند.

كارآفرینی, یعنی ایجاد چیزی ارزشمند از هیچ. كارآفرینی یك سبك زندگی است. كارآفرینی ارثی نیست, علم و دانشی است كه باید با هنر به كارگیری آن تلفیق گردد.

لینک منبعطبقه بندی: کارآفرینی،
برچسب ها: چگونه یک کارآفرین شویم؟،
[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 02:23 ق.ظ ] [ سید علیرضا ]
نظرات
.: Weblog Themes By Mihan Skin :.

درباره وبلاگ

سلام از اینکه در این وبلاگ هستین بی نهایت خوشحالم و امیدوارم این وبلاگ بتونه بهتون کمک کنه . اگه لطف کنین و نظرتون رو بگین خیلی خوشحال می شم.
مدیر وبلاگ : علیرضا
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :